|
қарау, дені сау ұрпақ – ұлттың болашағы. |
|
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Химия, биология, ағылшын |
|
|||||||
Алдыңғы білім
|
Тістердің түрлері мен күтімі туралы біледі |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурста р |
||||||
|
Introduction (1 мин)
(4 мин)
(2 мин) |
Сабақ тақырыбы оқушыларға алдын ала айтылмайды, ӛйткені ӛздеріне құрастыру тапсырылады. Құрастыру мозайка әдісі арқылы болады. Әр оқушы мозайканың бӛлігін алып ӛз тобын табады.
Тақырып бойынша видео үзінді кӛрсетіледі.
«Бұл сұрақ болса, онда жауабы қандай болады?» видео бойынша әр топ 5 сұрақтан құрайды. Әр топ сұрақтарын бір біріне беріп, жауап ретінде А4 қағазына жазып береді.
|
Таратпа материал дары мозайка
|
||||||
|
Explanation (7 мин)
Activity (7 мин)
|
Терминологиямен жұмыс Жаңа тақырыпты түсіндіру
Оқыту формасы : Топтық жұмыс. Әдісі: «Құпия сандар» №1тапсырма.
Асқорыту мүшесінің құрылымдарын атаңыз. 1. 2. 3.
Кері байланыс. ҚБ «Ым-ишара» бірін бірі бағалайды. |
Презента ция
Сурет таратылад ы
|
||||||
Activity (6 мин)
Activity |
Оқыту формасы : Жеке жұмыс Әдісі: «Ой қозғау» №2 тапсырма. 1. Quizlet сайтында берілген тапсырма бойынша асқорыту мүшелерінің құрылысымен танысып, ерекшелігін табыңыз .
Кері байланыс. ҚБ «Кӛңілді смайликтер»
Оқыту формасы : Жұптық жұмыс Әдісі: «Ұғымдар байланысы» №3 тапсырма. |
https://qui zlet.com/2 07804597/ digestiveorgansflashcards/ сайтын қолдану
|
||||||||||||||||||
(5 мин)
|
Асқорыту мүшелері мен олардың атқаратын қызметтерін анықтаңыз:
Кері байланыс. ҚБ «Баспалдақ»
|
Үлестірме материал дар |
Evaluation (7 мин)
|
№4 тапсырма. «Kahoot» ойынын орындау
Сұрақтары:
Кері байланыс. ҚБ «Бағдаршам» Oқушылардың ӛздерінің қаншалықты түсінгенін кӛрсетудің жылдам тәсілі.
|
Жеке жұмыс Сұрақт ар Kahoot. com әдісі
|
Сабақ бойынша рефлексия (1 мин)
|
Рефлексия:
● Ӛзімді зерттеуші ретінде сезіндім.
|
Рефлек сия жазуға арналғ ан қағаз
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз ? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Қосымша кӛмек керек оқушылар үшін: Адам оттексіз тіршілік ете ала ма? Жоқ, тіршілік ете алмайды.
Энергия органиклық заттардың тотығуы мен ыдырауынан босап шығады. Тотығуға оттек жұмсалады. Ағзада оттектің қоры болмайды. Ағза тыныс алғанда оттекті қабылдайды, ыдырау ӛнімдері (кӛмірқышқыл газы мен су буы) ағзадан сыртқа шығарылады. Тыныс алу мүшелері , қанайналым жүйесі, ағза мен қоршаған орта арасында газ алмасуды қмтамасыз етеді. Органикалық заттардан энергия бӛліну үшін оттек қажет. Тірі ағза үздіксіз тыныс алады. Адам оттексіз бір минутте тіршілік ете алмайды.
|
Денсау лық және қауіпсі здік техник асын сақтау
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?